Koshutani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Koshutan
Gjekaj
Fshat
Vendndodhja
Koshutan is located in Kosova
Koshutan
Koshutan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rugovë
Lartësia 1560 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 44′ 20″ Veri

20° 6′ 4″ Lindje

Koshutan është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gjekaj.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]