Zagërma

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zagërmë
Rrëzinë
Fshat
Vendndodhja
Zagërmë is located in Kosova
Zagërmë
Zagërmë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 564 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 57″ Veri

20° 17′ 2″ Lindje

Zagërmë është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rrëzinë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]