Krysheci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kryshec
Kryeshesh
Fshat

Kryshec është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Dardhesh dhe Kryeshesh.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]