Krysheci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kryshec
Kryeshesh
Fshat
Vendndodhja
Kryshec is located in Kosova
Kryshec
Kryshec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Lug i Baranit
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 38″ Veri

20° 21′ 10″ Lindje

Kryshec është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Dardhesh dhe Kryeshesh.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]