Jump to content

Jabllanica (Pejë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jabllanicë
Albë
Fshat

Jabllanicë është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Gjergjizë dhe Albë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]