Jabllanica e Vogël

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jabllanicë e Vogël
Albë e Vogël
Fshat
Vendndodhja
Jabllanicë e Vogël is located in Kosova
Jabllanicë e Vogël
Jabllanicë e Vogël
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 588 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 45′ 9″ Veri

20° 20′ 11″ Lindje

Jabllanicë e Vogël është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Albë e Vogël.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]