Rashiqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rashiq
Rrafsh
Fshat
Vendndodhja
Rashiq is located in Kosova
Rashiq
Rashiq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Lug i Baranit
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 26″ Veri

20° 22′ 37″ Lindje

Rashiq është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Rashaj dhe Rrafsh.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]