Radaca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Radacë
Kryedrin
Fshat
Vendndodhja
Radacë is located in Kosova
Radacë
Radacë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 44′ 10″ Veri

20° 19′ 20″ Lindje

Radacë është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kryedrin.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]