Vragoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vragoc
Zogaj
Fshat
Vendndodhja
Vragoc is located in Kosova
Vragoc
Vragoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 45″ Veri

20° 24′ 46″ Lindje

Vragoc është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Zogaj.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]