Treboviqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Treboviq
Blinisht
Fshat
Vendndodhja
Treboviq is located in Kosova
Treboviq
Treboviq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 25″ Veri

20° 21′ 10″ Lindje

Treboviq është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Blinisht.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]