Malaj (Pejë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Malaj
Fshat
Vendndodhja
Malaj is located in Kosova
Malaj
Malaj
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rugovë
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 39″ Veri

20° 8′ 17″ Lindje

Malaj është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]