Broliqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Broliq
Brolaj
Fshat
Vendndodhja
Broliq is located in Kosova
Broliq
Broliq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Lug i Baranit
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 15″ Veri

20° 22′ 8″ Lindje

Broliq është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Brolaj.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]