Graboci (Pejë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Graboc
Grabos
Fshat

Graboc është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Shkozet dhe Grabos.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]