Dugaiva (Pejë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dugaivë
Dukaj
Fshat
Vendndodhja
Dugaivë is located in Kosova
Dugaivë
Dugaivë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rugovë
Lartësia 1532 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 52″ Veri

20° 4′ 47″ Lindje

Dugaivë është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dukaj.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]