Lutogllava (Pejë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lutogllavë
Arbanë
Fshat
Vendndodhja
Lutogllavë is located in Kosova
Lutogllavë
Lutogllavë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 39′ 44″ Veri

20° 25′ 8″ Lindje

Lutogllavë është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Arbanë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]