Katundi i Ri (Pejë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Shih: Katuni (kthjellim).
Katund i Ri
Fshat
Vendndodhja
Katund i Ri is located in Kosova
Katund i Ri
Katund i Ri
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 22″ Veri

20° 19′ 49″ Lindje

Katund i Ri është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]