Kulla e Shaban Polluzhës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kulla e Shaban Polluzhës
LlojiArkitekturore
VendndodhjaPolluzhë, Drenas, Kosovë
NdërtuarShek. XX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Nr. i referencësX012

Kulla e Shaban Polluzhës është një monument i trashëgimisë kulturore në Polluzhë, Drenas, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër .

Shhih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]