Kupa Ballkanike e Volejbollit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Logo 

Kupa Ballkanike e Volejbollit organizuar nga ana e BVA Cup (Shoqata Ballkanike e Volejbollit) është një garë e volejbollit e organizuar nga autoritetet përkatëse kombëtare të kampionatit të volejbollit në Ballkan. Turneu është themeluar në vitin 2008 nën kujdesin e Shoqatës Ballkanike të Volejbollit. Themeluesit Shoqatës Ballkanike të Volejbollit janë federatat e volejbollit nga Bullgaria, Shqipëria, Turqia, Greqia, Serbia, Maqedonia, KroaciaRumania dhe Kosova. Turneu zakonisht organizohet në shtator.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]