Kutina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kutina
—  Qytet  —
Kutina is located in Kroacia
Kutina
Kutina
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Sisak-Moslavina
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.48°0′0″V 16.78°0′0″L / 45.48000°V 16.78000°L / 45.48000; 16.78000 (Kutina)Koordinatat: 45.48°0′0″V 16.78°0′0″L / 45.48000°V 16.78000°L / 45.48000; 16.78000 (Kutina)
Popullsia 13.671 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Kutina (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Sisak-MoslavinaKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 13671 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 13773 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 14814 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.74%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Kutina – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Sisak-Moslavina