Kyoko Kuroda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kyoko Kuroda
Të dhënat personale
Emri i plotëKyoko Kuroda
Data e lindjes (1969-05-08) 8 Maj, 1969 (51 vjeç)
Vendi i lindjesJaponia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Prima Ham FC Kunoichi
Ekipi kombëtar
1989–1994Japonia21(7)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Kyoko Kuroda (黒田 今日子 Kuroda Kyōko?, lindur më 8 Maj 1969) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 21 ndeshje dhe ka shënuar 7 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1989 4 6
1990 2 1
1991 11 0
1992 0 0
1993 0 0
1994 4 0
Gjithsej 21 7

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]