L'Échelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
L'Échelle
Komunë
noform
Pamje nga L'Échelle
Stema_figura
Vendndodhja
L'Échelle is located in Franca
L'Échelle
L'Échelle
49°48′01″V 4°28′25″L / 49.800277777778°V 4.4736111111111°L / 49.800277777778; 4.4736111111111Koordinatat: 49°48′01″V 4°28′25″L / 49.800277777778°V 4.4736111111111°L / 49.800277777778; 4.4736111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.96 km2
Popullsia 128 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08150
INSEE 08149


L'Échelle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. L'Échelle ka një popullsi prej 128 banorë dhe sipërfaqe 9.96 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: L'Échelle – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale