L'Estany

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
L'Estany
Popullsia
 • Gjithsej393

L'Estany është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages (Moianès after 24 May 2015), të provincës Barcelona, në Katalonia. L'Estany ka 393 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.25 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]