Lépron-les-Vallées

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lépron-les-Vallées
Komunë
noform
Pamje nga Lépron-les-Vallées
Stema_figura
Vendndodhja
Lépron-les-Vallées is located in Franca
Lépron-les-Vallées
Lépron-les-Vallées
49°45′39″V 4°27′08″L / 49.760833333333°V 4.4522222222222°L / 49.760833333333; 4.4522222222222Koordinatat: 49°45′39″V 4°27′08″L / 49.760833333333°V 4.4522222222222°L / 49.760833333333; 4.4522222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.42 km2
Popullsia 99 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08150
INSEE 08251


Lépron-les-Vallées është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Lépron-les-Vallées ka një popullsi prej 99 banorë dhe sipërfaqe 6.42 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lépron-les-Vallées – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale