Létanne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Létanne
Komunë
noform
Pamje nga Létanne
Stema_figura
Vendndodhja
Létanne is located in Franca
Létanne
Létanne
49°32′40″V 5°04′52″L / 49.544444444444°V 5.0811111111111°L / 49.544444444444; 5.0811111111111Koordinatat: 49°32′40″V 5°04′52″L / 49.544444444444°V 5.0811111111111°L / 49.544444444444; 5.0811111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.5 km2
Popullsia 140 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08210
INSEE 08252


Létanne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Létanne ka një popullsi prej 140 banorë dhe sipërfaqe 7.5 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Létanne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale