La Besace

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Besace
Komunë
noform
Pamje nga La Besace
Stema_figura
Vendndodhja
La Besace is located in Franca
La Besace
La Besace
49°33′26″V 4°57′37″L / 49.557222222222°V 4.9602777777778°L / 49.557222222222; 4.9602777777778Koordinatat: 49°33′26″V 4°57′37″L / 49.557222222222°V 4.9602777777778°L / 49.557222222222; 4.9602777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.97 km2
Popullsia 114 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08450
INSEE 08063


La Besace është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. La Besace ka një popullsi prej 114 banorë dhe sipërfaqe 13.97 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Besace – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale