La Drenne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Drenë
Bashkia në Le Déluge
Bashkia në Le Déluge
VendiFranca
Sipërfaqja
1
13.870 km2 (5.355 sq mi)
Popullsia
 (Janar 2020)
1.047
 • Dendësia75/km2 (200/sq mi)
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
1 French Land Register data, which excludes lakes, ponds, glaciers > 1 km2 (0.386 sq mi or 247 acres) and river estuaries.

La Drenne ( shqiptimi frëngjisht: [la dʁɛn] ; Shqip: Drena) është një komunëdepartamentin e Oise, Franca veriore. Komuna u krijua më 1 janar 2017 nga bashkimi i ish-komunave Le Déluge (selia), La Neuville-d'Aumont dhe Ressons-l'Abbaye . [1]

Shiko gjithashtu[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Komunat e departamentit Oise
  1. ^ Arrêté préfectoral 27 May 2016 (in frëngjisht)