La Férée

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Férée
Komunë
noform
Pamje nga La Férée
Vendndodhja
La Férée is located in Franca
La Férée
La Férée
49°45′47″V 4°18′08″L / 49.763055555556°V 4.3022222222222°L / 49.763055555556; 4.3022222222222Koordinatat: 49°45′47″V 4°18′08″L / 49.763055555556°V 4.3022222222222°L / 49.763055555556; 4.3022222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.01 km2
Popullsia 86 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08290
INSEE 08167


La Férée është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. La Férée ka një popullsi prej 86 banorë dhe sipërfaqe 11.01 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Férée – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale