La Guingueta d'Àneu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Guingueta d'Àneu
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
La Guingueta d'Àneu is located in Spanjë
La Guingueta d'Àneu
La Guingueta d'Àneu

Koordinatat: 42°35′43″V 1°8′0″L / 42.59528°V 1.13333°L / 42.59528; 1.13333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Pallars Sobirà
Kryetari i Bashkisë Josep Antoni Cervós
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 108.42 km2
Lartësia 938 m (m.n.d.)
Popullsia 370 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 35′ 43″ Veri

1° 8′ 0″ Lindje

La Guingueta d'Àneu është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pallars Sobirà, të provincës Lleida, në Katalonia. La Guingueta d'Àneu ka 370 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 108.42 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]