La Horgne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Horgne
Komunë
noform
Pamje nga La Horgne
Vendndodhja
La Horgne is located in Franca
La Horgne
La Horgne
49°37′37″V 4°40′13″L / 49.626944444444°V 4.6702777777778°L / 49.626944444444; 4.6702777777778Koordinatat: 49°37′37″V 4°40′13″L / 49.626944444444°V 4.6702777777778°L / 49.626944444444; 4.6702777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.27 km2
Popullsia 202 banorë
Dendësia 38 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08430
INSEE 08228


La Horgne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. La Horgne ka një popullsi prej 202 banorë dhe sipërfaqe 5.27 km², me një dendësi prej 38 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Horgne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale