La Moncelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Moncelle
Komunë
noform
Pamje nga La Moncelle
Stema_figura
Vendndodhja
La Moncelle is located in Franca
La Moncelle
La Moncelle
49°41′20″V 4°59′23″L / 49.688888888889°V 4.9897222222222°L / 49.688888888889; 4.9897222222222Koordinatat: 49°41′20″V 4°59′23″L / 49.688888888889°V 4.9897222222222°L / 49.688888888889; 4.9897222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.35 km2
Popullsia 136 banorë
Dendësia 101 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08140
INSEE 08294


La Moncelle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. La Moncelle ka një popullsi prej 136 banorë dhe sipërfaqe 1.35 km², me një dendësi prej 101 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Moncelle – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale