La Neuville-à-Maire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Neuville-à-Maire
Komunë
noform
Pamje nga La Neuville-à-Maire
Stema_figura
Vendndodhja
La Neuville-à-Maire is located in Franca
La Neuville-à-Maire
La Neuville-à-Maire
49°34′54″V 4°51′19″L / 49.581666666667°V 4.8552777777778°L / 49.581666666667; 4.8552777777778Koordinatat: 49°34′54″V 4°51′19″L / 49.581666666667°V 4.8552777777778°L / 49.581666666667; 4.8552777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.26 km2
Popullsia 128 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08450
INSEE 08317


La Neuville-à-Maire është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. La Neuville-à-Maire ka një popullsi prej 128 banorë dhe sipërfaqe 7.26 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Neuville-à-Maire – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale