La Pera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Pera
Komunë
noform
Castle of Púbol.
Stema_figura
Vendndodhja
La Pera is located in Spanjë
La Pera
La Pera

Koordinatat: 42°1′22″V 2°58′31″L / 42.02278°V 2.97528°L / 42.02278; 2.97528

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Kryetari i Bashkisë Josep Pi i Negre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.51 km2
Lartësia 89 m (m.n.d.)
Popullsia 446 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Perencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17120
Koordinatat 42° 1′ 22″ Veri

2° 58′ 31″ Lindje

La Pera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. La Pera ka 446 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.51 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: La Pera – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale