La Pobla de Claramunt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Pobla de Claramunt
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
La Pobla de Claramunt is located in Spanjë
La Pobla de Claramunt
La Pobla de Claramunt

Koordinatat: 41°33′16″V 1°40′47″L / 41.55444°V 1.67972°L / 41.55444; 1.67972

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Anoia
Kryetari i Bashkisë Santiago Broch i Miquel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.53 km2
Lartësia 246 m (m.n.d.)
Popullsia 2193 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Pobletà, pobletana
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 33′ 16″ Veri

1° 40′ 47″ Lindje

La Pobla de Claramunt është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Anoia, të provincës Barcelona, në Katalonia. La Pobla de Claramunt ka 2193 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.53 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]