La Pobla de Lillet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Pobla de Lillet
Komunë
noform
Vendndodhja
La Pobla de Lillet is located in Spanjë
La Pobla de Lillet
La Pobla de Lillet

Koordinatat: 42°15′V 1°59′L / 42.250°V 1.983°L / 42.250; 1.983

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Berguedà
Kryetari i Bashkisë Carme Rosell i Espelt
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 51.45 km2
Lartësia 843 m (m.n.d.)
Popullsia 1303 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Pobletà
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8969
Faqja Zyrtare www.poblalillet.cat


La Pobla de Lillet është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. La Pobla de Lillet ka 1303 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 51.45 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]