La Quar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Quar
Komunë
noform
The village of Sant Maurici de la Quar
Stema_figuraBandera de la Quar.svg
Vendndodhja
La Quar is located in Spanjë
La Quar
La Quar

Koordinatat: 42°6′25″V 1°58′54″L / 42.10694°V 1.98167°L / 42.10694; 1.98167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Berguedà
Kryetari i Bashkisë Maria Antònia Raurell i Pi
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.25 km2
Lartësia 885 m (m.n.d.)
Popullsia 61 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Quartenc
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8619
Koordinatat 42° 6′ 25″ Veri

1° 58′ 54″ Lindje

La Quar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. La Quar ka 61 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 38.25 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: La Quar – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale