La Tallada d'Empordà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Tallada d'Empordà
Komunë
Stema_figuraBandera de la Tallada d'Empordà.svg
Vendndodhja
La Tallada d'Empordà is located in Spanjë
La Tallada d'Empordà
La Tallada d'Empordà

Koordinatat: 42°4′53″V 3°3′21″L / 42.08139°V 3.05583°L / 42.08139; 3.05583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Kryetari i Bashkisë Roser Bagué Paretas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 50.53 km2
Lartësia 20 m (m.n.d.)
Popullsia 435 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Talladencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17134
Koordinatat 42° 4′ 53″ Veri

3° 3′ 21″ Lindje

La Tallada d'Empordà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. La Tallada d'Empordà ka 435 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 50.53 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]