Lachine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Lachine (kthjellim).


Lachine
—  qytet  —
Pamje nga Lachine

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore Montréal
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°25′54″V 73°40′30″P / 45.431667°V 73.675°P / 45.431667; -73.675 (Lachine)Koordinatat: 45°25′54″V 73°40′30″P / 45.431667°V 73.675°P / 45.431667; -73.675 (Lachine)
Sipërfaqja 17,75 km2
Popullsia 41.391 banorë 2006
Dendësia 2.331,89 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 514
Vendndodhja
Lachine is located in Kanadaja
Lachine
Lachine
Lachine – harta_foto
lachine.ville.montreal.qc.ca/

Lachine është një qytetMontréal, provinca Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 17.75 km² dhe popullsi 41391 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Lachine – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kebek