Laifour

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Laifour
Komunë
noform
Pamje nga Laifour
Vendndodhja
Laifour is located in Franca
Laifour
Laifour
49°54′45″V 4°41′34″L / 49.9125°V 4.6927777777778°L / 49.9125; 4.6927777777778Koordinatat: 49°54′45″V 4°41′34″L / 49.9125°V 4.6927777777778°L / 49.9125; 4.6927777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.25 km2
Popullsia 481 banorë
Dendësia 148 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08800
INSEE 08242


Laifour është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Laifour ka një popullsi prej 481 banorë dhe sipërfaqe 3.25 km², me një dendësi prej 148 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Laifour – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale