Lakoçarja e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Lakoçare e Epërme)
Lakoçare e Epërme
Горно Лакочереј
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej515

Lakoçare e Epërme, (maqedonisht: Горно Лакочереј/Gorno Lakočerej) është fshat në komunën e Ohrit, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 515 banorë nga të cilët ishin 1 Shqiptar dhe 514 Maqedonas.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

vendndodhja