Lakoçarja e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lakoçare e Epërme
Горно Лакочереј
Fshat
Vendndodhja
Lakoçare e Epërme is located in Maqedonia e Veriut
Lakoçare e Epërme
Lakoçare e Epërme
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Ohër
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 722 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 10′ 7″ Veri

20° 48′ 18″ Lindje

Popullsia 515 banorë (2002)

Lakoçare e Epërme, (maqedonisht: Горно Лакочереј/Gorno Lakočerej) është fshat në komunën e Ohrit, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 515 banorë nga të cilët ishin 1 Shqiptar dhe 514 Maqedonas.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

vendndodhja