Lubanishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Lubanisht)
Lubanisht
Љубаништа
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej171

Lubanisht, (maqedonisht: Љубаништа/Ljubaništa) është fshat në komunën e Ohrit, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 171 banorë nga të cilët 169 ishin Maqedonas, 1 Turk dhe 1 tjetёr.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ [ http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf Book 5 - Total population according to the Ethnic Affiliation, Mother Tongue and Religion, The State Statistical Office, Skopje, 2002, f. 151.]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]