Lalobbe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lalobbe
Komunë
noform
Pamje nga Lalobbe
Vendndodhja
Lalobbe is located in Franca
Lalobbe
Lalobbe
49°40′10″V 4°22′36″L / 49.669444444444°V 4.3766666666667°L / 49.669444444444; 4.3766666666667Koordinatat: 49°40′10″V 4°22′36″L / 49.669444444444°V 4.3766666666667°L / 49.669444444444; 4.3766666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.96 km2
Popullsia 182 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08460
INSEE 08243


Lalobbe është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Lalobbe ka një popullsi prej 182 banorë dhe sipërfaqe 9.96 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lalobbe – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale