Lametz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lametz
Komunë
noform
Pamje nga Lametz
Stema_figura
Vendndodhja
Lametz is located in Franca
Lametz
Lametz
49°31′50″V 4°41′24″L / 49.530555555556°V 4.69°L / 49.530555555556; 4.69Koordinatat: 49°31′50″V 4°41′24″L / 49.530555555556°V 4.69°L / 49.530555555556; 4.69
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.46 km2
Popullsia 76 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08130
INSEE 08244


Lametz është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Lametz ka një popullsi prej 76 banorë dhe sipërfaqe 9.46 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lametz – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale