Jump to content

Lamezia Terme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Lamezia Terme është një qytet dhe komunëItalinë e Jugut, të provincës e Katanxaros, në Kalabri me 67,026[1] banorë (1 janar 2023), të cilët jetojnë në një sipërfaqe prej 140,73 km².

  1. ^ Error: Unable to display the reference properly. See the documentation for details.