Landres-et-Saint-Georges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Landres-et-Saint-Georges
Komunë
noform
Pamje nga Landres-et-Saint-Georges
Vendndodhja
Landres-et-Saint-Georges is located in Franca
Landres-et-Saint-Georges
Landres-et-Saint-Georges
49°21′12″V 5°00′38″L / 49.353333333333°V 5.0105555555556°L / 49.353333333333; 5.0105555555556Koordinatat: 49°21′12″V 5°00′38″L / 49.353333333333°V 5.0105555555556°L / 49.353333333333; 5.0105555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.43 km2
Popullsia 92 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08240
INSEE 08246


Landres-et-Saint-Georges është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Landres-et-Saint-Georges ka një popullsi prej 92 banorë dhe sipërfaqe 20.43 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Landres-et-Saint-Georges – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale