Launois-sur-Vence

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Launois-sur-Vence
Komunë
noform
Pamje nga Launois-sur-Vence
Stema_figura
Vendndodhja
Launois-sur-Vence is located in Franca
Launois-sur-Vence
Launois-sur-Vence
49°39′12″V 4°32′16″L / 49.653333333333°V 4.5377777777778°L / 49.653333333333; 4.5377777777778Koordinatat: 49°39′12″V 4°32′16″L / 49.653333333333°V 4.5377777777778°L / 49.653333333333; 4.5377777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.37 km2
Popullsia 682 banorë
Dendësia 51 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08430
INSEE 08248


Launois-sur-Vence është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Launois-sur-Vence ka një popullsi prej 682 banorë dhe sipërfaqe 13.37 km², me një dendësi prej 51 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Launois-sur-Vence – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale