Laval-Morency

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Laval-Morency
Komunë
noform
Pamje nga Laval-Morency
Stema_figura
Vendndodhja
Laval-Morency is located in Franca
Laval-Morency
Laval-Morency
49°49′59″V 4°29′29″L / 49.833055555556°V 4.4913888888889°L / 49.833055555556; 4.4913888888889Koordinatat: 49°49′59″V 4°29′29″L / 49.833055555556°V 4.4913888888889°L / 49.833055555556; 4.4913888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.28 km2
Popullsia 241 banorë
Dendësia 56 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08150
INSEE 08249


Laval-Morency është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Laval-Morency ka një popullsi prej 241 banorë dhe sipërfaqe 4.28 km², me një dendësi prej 56 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Laval-Morency – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale