Le Châtelet-sur-Sormonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Châtelet-sur-Sormonne
Komunë
noform
Pamje nga Le Châtelet-sur-Sormonne
Stema_figura
Vendndodhja
Le Châtelet-sur-Sormonne is located in Franca
Le Châtelet-sur-Sormonne
Le Châtelet-sur-Sormonne
49°49′38″V 4°31′16″L / 49.827222222222°V 4.5211111111111°L / 49.827222222222; 4.5211111111111Koordinatat: 49°49′38″V 4°31′16″L / 49.827222222222°V 4.5211111111111°L / 49.827222222222; 4.5211111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.85 km2
Popullsia 165 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08150
INSEE 08110


Le Châtelet-sur-Sormonne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Le Châtelet-sur-Sormonne ka një popullsi prej 165 banorë dhe sipërfaqe 9.85 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Châtelet-sur-Sormonne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale