Le Fréty

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Fréty
Komunë
noform
Pamje nga Le Fréty
Vendndodhja
Le Fréty is located in Franca
Le Fréty
Le Fréty
49°44′21″V 4°16′56″L / 49.739166666667°V 4.2822222222222°L / 49.739166666667; 4.2822222222222Koordinatat: 49°44′21″V 4°16′56″L / 49.739166666667°V 4.2822222222222°L / 49.739166666667; 4.2822222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.09 km2
Popullsia 62 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08290
INSEE 08182


Le Fréty është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Le Fréty ka një popullsi prej 62 banorë dhe sipërfaqe 7.09 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Fréty – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale