Le Mont-Dieu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Mont-Dieu
Komunë
noform
Pamje nga Le Mont-Dieu
Vendndodhja
Le Mont-Dieu is located in Franca
Le Mont-Dieu
Le Mont-Dieu
49°32′06″V 4°52′41″L / 49.535°V 4.8780555555556°L / 49.535; 4.8780555555556Koordinatat: 49°32′06″V 4°52′41″L / 49.535°V 4.8780555555556°L / 49.535; 4.8780555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.72 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 16 banorë
Dendësia 1 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08390
INSEE 08300


Le Mont-Dieu është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Le Mont-Dieu ka një popullsi prej 16 banorë dhe sipërfaqe 18.72 km², me një dendësi prej 1 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Mont-Dieu – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale