Le Thour

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Thour
Komunë
noform
Pamje nga Le Thour
Vendndodhja
Le Thour is located in Franca
Le Thour
Le Thour
49°32′21″V 4°05′22″L / 49.539166666667°V 4.0894444444444°L / 49.539166666667; 4.0894444444444Koordinatat: 49°32′21″V 4°05′22″L / 49.539166666667°V 4.0894444444444°L / 49.539166666667; 4.0894444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.62 km2
Popullsia 377 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08190
INSEE 08451


Le Thour është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Le Thour ka një popullsi prej 377 banorë dhe sipërfaqe 16.62 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Thour – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale